Velikonoce se blíží!

Posted by

Svátky jara, plodnosti a hojnostise pomalu, ale jistě blíží. Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Věřící si připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pohané zase vítali příchod jara a nových začátků. Typickými symboly jsou všechna mláďata – tedy konkrétně kuře a zajíc. Dívky zdobí vajíčka, které za „vyšlehání“ pomlázkou dávají chlapcům. Ty si právě již zmíněnou pomlázku musí sami uplést, nejlépe z čerstvých prutů vrby. Tyto tradice se bohužel dodržují čím dál tím méně. Ale i přesto není špatné si toto významné období připomenout a vdechnout do našeho domu trošku sváteční atmosféry.

Beránku náš
V dřívějších dobách nesměl chybět na stole pečený beránek z těsta či jídáš, tedy také jeden z druhů pečiva. Tak to vyzkoušejte také! Jako dekoraci zvolte sošku slepice či kuřete, které pořídíte v supermarketu či obchodu s dekoracemi. Přidejte zelenou trávu a vyzdobte touto svěží barvou celý byt. Můžete ověsit dekoracemi i vyhřátou zimní zahradu, která díky tomu dostane šmrnc.

Je pravdou, že dnešní generace dává přednost penězům nebo čokoládě před klasickou kraslicí, ale snaha se cení. Vejce můžete obarvit jen pro potěšení a vyzdobit s nimi pokoj, či vytvořit z nich věnec, který se dá snadno připevnit na dveře.